This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
> Strona główna
Blog

Cynkowanie Ogniowe

Cynkowanie ogniowe -proces polegający na nakładaniu powłok cynkowych przez zanurzenie elementu w wannie z gorącym cynkiem o temperaturze 440-460 °C. Przed ta operacją detal jest przygotowywany przez wytrawianie w kwasach w celu usunięcia starych powłok cynkowych , rdzy, zendry hutniczej.
Na chwile obecną jest to jeden z najbardziej trwalszych oraz najlepszych procesów zabezpieczenia stali przed korozją.

 Grubość powłoki na elementach ocynkowanych wynosi od grubości : od 70 do 150 mikrometrów (µm). Warstwa ta pozwala na zabezpieczenie elementów przed warunkami o umiarkowanej obciążeniu korozyjnym od 30 do 50 lat. Grubość powłoki cynkowej zależy od wielu czynników :

  • Składu chemicznego stali

  • Czasu zanurzenia w kąpieli

  • Grubości stali jak i chropowatości powierzchni.


Dużą zaletą zabezpieczania w ten sposób detali jest to ze płynny ocynk zabezpiecza równiez elementy konstrukcyjne rury profile i inne przestrzenne detale również od środka przez wcześniej wykonane niewielkie otworu technologiczne.
Jednak jak w każdym przypadku niema rzeczy idealnych.Ocynk ma również i wady.Są nimi obróbka ocynku takie jak likwidacja zacieków ,poprawianie otworów które są potrzebne w dalszej części produkcji. Możliwe odkształcania elementów które można zmniejszyć do minimów na etapie projektowania konstrukcji.

Na chwilę obecną przy zabezpieczeniu stali czarnej przed korozją ocynk ma więcej zalet jak wad.

Copyright ©2009 by rafmet